Wieczne róże – kwiaty jakości premium

Wieczne róże – gdzie są hodowane i czym właściwie są?

Wieczne róże Kraje Ameryki Południowej, a zwłaszcza Ekwador są powszechnie znane na świecie jako miejsce produkcji najlepszej jakości kwiatów ciętych róż uprawianych pod osłonami (w tunelach foliowych). Sprzyjają temu warunki świetlne – plantacje położone są w pobliżu równika, który przecina ten kraj, a także termiczne – gospodarstwa znajdują się na wysokości 2000-3000 m n.p.m., dzięki czemu temperatura utrzymuje się na poziomie ok. 20-25 st. C. W efekcie otrzymuje się kwiaty wyjątkowo dużych rozmiarów, o licznych płatkach, osadzone na długich, mocnych pędach.

Jak stabilizuje się róże?

Pierwszym krokiem jest wybranie kwiatów w pełnym rozkwicie. Następnie, już po ścięciu, zanurza się je na kilka dni w pojemnikach z roztworem do stabilizacji. Jego skład jest owiany tajemnicą hodowców. Naturalne soki zamienione zostają ostatecznie na preparat stabilizujący. Warto dodać, że podczas procesu stabilizacji kwiaty są również dobarwiane – ale tylko bezpiecznymi środkami!

Gdzie sprawdzą się wieczne róże?

Największa popularnością stabilizowane kwiaty cieszą się w Stanach Zjednoczonych, doskonałym rynkiem zbytu jest też Rosja, w następnej kolejności Europa.

W naszym kraju popularność wiecznych róż powoli rośnie, pomimo ze prym wciąż wiodą zwykłe róże ogrodowe. Nic dziwnego, pierwsza hodowla róż powstała już w starożytności. Ich symbol też zdaje się być wieczny – mają wyrażać miłość i uwielbienie, dlatego to najpopularniejsze kwiaty ofiarowywane z okazji romantycznych świąt takich jak Walentynki.

Jednak te wyjątkowe kwiaty idealnie nadają się do różnych dekoracji – nie tylko w mieszkaniu czy domu, ale i miejscu pracy, np. na recepcji, w hotelach, restauracjach, salonach kosmetycznych. To również doskonały pomysł na przygotowanie flower boxów na ważne okazje. Ciekawie sprawdzi się również w przypadku związków na odległość – box wysłany kurierem raz na dwa lata to koszt zdecydowanie mniejszy niż poczta kwiatowa co miesiąc. A kwiaty i miłość ciągle świeże!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Infinity Rose

Podobne wpisy

Flower box różowe wieczne róże Infinity Rose trzymane przez kobietę

Dzień Babci – jaki prezent wybrać?

21 stycznia obchodzimy bardzo radosne święto – Dzień Babci! Warto zanotować tę datę w kalendarzu, by nie zapomnieć podziękować naszym babciom za ich obecność. To

Prezent urodzinowy oraz na Walentynki Dzień Kobiet kwiaty duży flowerbox czerwone impregnowane wieczne róże w białym pudełku ze złotym logo Infinity Rose czerwona wstążka para mężczyzna kobieta blondynka czerwona sukienka

Walentynki – czas na miłość i… róże

Walentynki dają zakochanym wiele sposobów na wyrażenie swoich uczuć.Pozornie nieskończona liczbą dostępnych opcji na idealny prezent może być nieco przytłaczająca, gdy zbliża się 14 lutego.