Dzień Babci 2022

Maj jest cały dla naszych Mam

Dzień Matki tuż za rogiem… Czy jesteś gotowy, aby uhonorować pierwszą damę swojej rodziny?

Teraz nasze mamy robią to wszystko. Od pracy po rozrywkę, gotowanie, nauczanie, nie zapominając o rodzicielstwie. Matki na przestrzeni lat dodały wiele nowych ról do swojej codziennej rutyny. Tego dnia nasze mamy zasługują na całą miłość, jaką możemy im okazać.

Ale podczas gdy w Europie możemy przygotowywać dla niej kwiaty i śniadanie do łóżka, w Etiopii matriarcha wykonuje ciężką pracę. Przeczytaj, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak powstały niektóre z tradycji Dnia Matki i co robią rodziny w innych częściach świata, aby wyrazić swoje uznanie.

Wielka Brytania
Tradycja: Niedziela matki – Mothering Sunday, w czwartą niedzielę każdego Wielkiego Postu.
W środku Wielkiego Postu (niedziela wielkopostna) robotnicy mieli zwyczaj wracać do swoich „rodzinnych” kościołów, aby czcić Dziewicę Maryję i odwiedzać swoje rodziny. Wielu zbierało kwiaty podczas podróży, aby pozostawić w kościele lub ofiarować je swojej matce. Rodziny często piekły ciasta owocowe, udekorowane warstwą marcepanu.

Japonia
Tradycja: Dzień Matki – Haha no hi omedetō, w drugą niedzielę maja.
Dzień matki początkowo miał upamiętnić urodziny cesarzowej Kojun w dniu 6 marca. W 1949 r. Japońskie społeczeństwo przyjęło drugą niedzielę Maja jako oficjalny Dzień Matki. Japończycy świętują, przekazując goździki dla swoich mam.

Grecja
Tradycja: Festiwal dla Matki Bogiń na wiosnę. Dzień Matki – Charoúmeni giortí tis mitéras.
Starożytni Grecy organizowali coroczny wiosenny festiwal ku czci mitologicznych bogiń matek Rhei i Gai. Muzyka, wino i taniec często były częścią festiwalu.

Indie
Tradycja: Nawaratri, w drugą niedzielę Maja.
Nawaratri – święto hinduistyczne ku czci Durgi, obchodzone pod koniec pory deszczowej w miesiącu aświna. Upamiętnia dziewięć dni, podczas których Parwati, żona Śiwy, mogła opuścić męża i odwiedzać swoją matkę.

Etiopia
Tradycja: Dzień Matki, środek jesieni pod koniec pory deszczowej.
Dzień matki obchodzony jest podczas trzydniowej uczty zwanej Athrosht. Dziewczęta mają obowiązek przynoszenia masła, sera, warzyw i przypraw, a chłopcy przynoszą byka lub jagnięcinę. Matka przygotowuje tradycyjny hasz wg przepisu i przekazuje go rodzinie.

Skąd wzięła się tradycja świętowania Dnia Matki w Polsce?

Historia Dnia Matki w Polsce związana jest z Krakowem, gdzie w 1914 roku święto to było obchodzone po raz pierwszy. Od tamtego odległego momentu dzień matki jest w Polsce obchodzony co roku 26 maja. W Polsce święto nie jest narodowym, a ponieważ nie wypada (jak w większości krajów) w weekend – nie jest dniem wolnym. 26 maja nasze mamy są obdarowywane kwiatami, bombonierkami, laurkami oraz innymi upominkami.

Ale wówczas nie było jeszcze wiecznych róż!

Teraz mamy wspaniałą możliwość, aby obdarować nasze mamy przepięknym flower boxem z wiecznych róż, który zachowa się aż do kolejnego roku, każdego dnia ciesząc jej oczy i przypominając o tym, jak ważna jest w naszym życiu.

Chociaż powinniśmy być wdzięczni za nasze matki każdego dnia, Dzień Matki to idealna okazja, aby pokazać naszym mamom, jak bardzo je kochamy i doceniamy. Czasami trudno jest znaleźć odpowiednie słowa lub gesty, aby okazać wdzięczność. Nie musisz szukać daleko. Flowers don’t tell – they show…

Jeśli potrzebujesz kwiatów dla swojej mamy, żony, cioci, siostry, babci lub najlepszej przyjaciółki, która jest mamą, koniecznie zapoznaj się z naszą kolekcją flower boxów z wiecznymi rożami na Dzień Matki zaprojektowanych, aby tak ją zachwycić! https://infinityrose.pl/kategoria-produktu/velvet-bouquet-collection/

Wszystko, co musisz zrobić, to dodać osobisty akcent. Serdeczny liścik, który również możemy dla Ciebie przygotować, dołączony do bukietu flower box, to doskonały sposób aby okazać wdzięczność i upewnić się, że Twoja Mama będzie miała niesamowity dzień!

“>

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Infinity Rose

Podobne wpisy

Flower box różowe wieczne róże Infinity Rose trzymane przez kobietę

Dzień Babci – jaki prezent wybrać?

21 stycznia obchodzimy bardzo radosne święto – Dzień Babci! Warto zanotować tę datę w kalendarzu, by nie zapomnieć podziękować naszym babciom za ich obecność. To

Prezent urodzinowy oraz na Walentynki Dzień Kobiet kwiaty duży flowerbox czerwone impregnowane wieczne róże w białym pudełku ze złotym logo Infinity Rose czerwona wstążka para mężczyzna kobieta blondynka czerwona sukienka

Walentynki – czas na miłość i… róże

Walentynki dają zakochanym wiele sposobów na wyrażenie swoich uczuć.Pozornie nieskończona liczbą dostępnych opcji na idealny prezent może być nieco przytłaczająca, gdy zbliża się 14 lutego.